Paletli kavurma fırınları

Paletli kavurma fırınları

Paletli kavurma fırınları
Tek bantlı kuruyemiş kavurma ve pişirme makinesi her türlü kuruyemiş, kısa zamanda çerezlerin aromalarını bozmadan ve lezzetine lezzet katarak müşteriye sunulmasını sağlar. Kuruyemiş gibi kırılgan yapıya sahip olan gıdaların bantlı kavurma makinalarında kavrulmasının nedeni kuruyemişlerin kırılmasını önlemektir.

Paletli kavurma fırınları, bantlı ve yatay tip fırınlardır. İstenilen kapasiteye göre ayarlanabilir sistemle çalışan paletli kavurma fırınları; kavurma işleminin yanında, bir çok sebze, meyve gibi diğer nemli ürünlerin kurutulması içinde kullanılabilir.

Fanlar sayesinde hava sirkülasyonu sistemiyle oluşturulan ısının ürün üzerine eşit şekilde dağılmasıyla, ay çekirdeği, leblebi, kabak çekirdeği, badem, fıstık, kaju, antep fıstığı gibi kuruyemişlerin homojen kavurma işlemini sağlanmaktadır.

Bant sistemi sayesinde ürünün farklı odalardan akışı sağlanmaktadır. Bu tip fırınlarda ısıtma sisteminde dizel, fuel oil, doğalgaz, lpg ya da katı yakıt kullanılabilmektedir.

Sistemde ortaya çıkan yanmış gazların ,ürüne temas etmeden dışarıya tahliyesi sağlanır. Soğutma odaları mevcut olan çeşitlerinde ürünün paketlenmeye hazır ürün çıkışı sağlanarak ürünün raf ömrü uzatılmaktadır.

ADS
Bu yazıya oy ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
(Visited 41 times, 1 visits today)

Leave a Comment